Elektromobilność Kia - Elektryczne i Hybrydowe Modele | Kia GAM Skip to content

Pełne poruszającej energii

Poznaj  elektromobilność Kia

Elektromobilność – elektryczne i hybrydowe modele Kia

Zdjęcia statyczne i dynamiczne służą wyłącznie do celów ilustracyjnych. Produkt końcowy może się różnić.

Elektromobilność - elektryczne i hybrydowe modele Kia

Technologia i modele

Hybryda czy elektryk?

Poznaj elektromobilność modeli Kia

Wszystkie

Hybryda

Hybryda Plug-In

Elektryczny

Elektromobilność – ruszaj w drogę. Znasz już fakty.

Wybierz idealne auto dla siebie.

Elektromobilność w cenie!

FAQ - pytania i odpowiedzi elektromobilność

Nadal się zastanawiasz?

Jeśli masz jakieś wątpliwości, nie wiesz jak ugryźć elektromobilność? Nie jesteś sam.
Oto nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jaki jest zasięg samochodu elektrycznego?

Elektromobilność

Znaczenie ma specyfikacja danego modelu, prędkość jazdy, dynamika przyspieszania, ciężar przewożonych przedmiotów, ukształtowanie terenu, pogoda, a nawet czynniki geograficzne, jak np. wysokość n.p.m. Obecnie większość samochodów elektrycznych jest w stanie pokonać od 160 do 240 km na jednym ładowaniu. Niektóre modele (takie jak Kia EV6) mogą się pochwalić zasięgiem w cyklu mieszanym aż do 528 km na jednym ładowaniu. Dzięki szybkiemu postępowi, jaki nieustannie dokonuje się w dziedzinie elektromobilności, wartości te w najbliższym latach nadal będą tylko rosły. Biorąc pod uwagę, że przeciętnie połowa dziennych podróży to te o długości ok. 8 km (2), będziesz w stanie zrobić wiele kilometrów bez konieczności ładowania akumulatora. (Tych zaś kierowców, którzy, na co dzień pokonują długie dystanse, zachęcamy do zainteresowania się samochodami z napędem typu plug-in, które wyposażone są jednocześnie w silnik spalinowy i elektryczny.

Jak i gdzie można naładować samochód elektryczny?

Najprostszym, wygodnym i korzystnym cenowo rozwiązaniem jest ładowanie akumulatora w domu. Możesz skorzystać ze zwykłego domowego gniazdka lub zainstalować dedykowaną ładowarkę ścienną, dzięki której szybciej naładujesz samochód. Szybkość ładowania zależy od mocy danej ładowarki. Można także skorzystać z jednej z publicznych stacji ładowania. Wystarczy podłączyć kabel, aktywować ładowarkę (zwykle za pomocą specjalnej karty lub aplikacji mobilnej) i iść na kawę albo na zakupy. Dzięki licznym inicjatywom rządowym wspierającym elektromobilność, coraz więcej firm oferuje ogólnodostępne punkty ładowania w pobliżu miejsc pracy. Obecnie ładowarki znajdują się już w wybranych centrach handlowych, parkingach przy stacjach kolejowych, kinach oraz oczywiście na stajach paliw.

Ile czasu trwa ładowanie auta elektrycznego?

Wszystko zależy od sposobu ładowania. Korzystanie ze stacji szybkiego ładowania znacznie przyspiesza cały proces. Akumulator będzie naładowany do 80% nawet w 18 min.* Podłączenie samochodu do domowej ładowarki ściennej pozwala naładować go do pełna w ok. 8 godzin. Można też skorzystać z domowego gniazdka elektrycznego, czas ładowania wynosi w zależności od modelu samochodu od 12 do 30 godzin.

Ile kosztuje utrzymanie auta elektrycznego?

Elektromobilność

Różnica pomiędzy kosztami utrzymania samochodu elektrycznego i tradycyjnego (na przestrzeni czterech lat, przy rocznym przebiegu ok. 20.000 km) waha się od 5.000 do 20.000 euro, miedzy innymi w zależności od rodzaju auta, aktualnych cen paliwa czy kosztów serwisowania. (McKinsey, 2014). Niektóre kraje oferują właścicielom samochodów elektrycznych dodatkowe korzyści (jazda buspasami, bezpłatne parkowanie), ulgi podatkowe oraz stosowną infrastrukturę, co na dłuższą metę przekłada się na jeszcze niższe koszty utrzymania. (Hacker et al., 2015). Auta elektryczne i hybrydowe Kia są pewnym i korzystniejszym wyborem także dzięki długiej, 7-letniej gwarancji, która pozwala ograniczyć wydatki na ewentualne, nieprzewidziane naprawy.

Ile kosztuje samochód elektryczny?

Ceny nowych aut elektrycznych zaczynają się od 140 tys. zł. Koszty te na pierwszy rzut oka wydają się zdecydowanie wyższe niż w przypadku samochodów z silnikami spalinowymi, jednak należy wziąć pod uwagę bogate wyposażenie standardowe czy też możliwość korzystania z atrakcyjnych ulg i przywilejów, takich jak jazda buspasami czy bezpłatne parkowanie w strefach płatnych. Niewątpliwą zaletą aut elektrycznych są też znacznie niższe koszty utrzymania i serwisowania.

Jak działa samochód hybrydowy?

Samochody hybrydowe wyposażone są w dwa silniki: spalinowy i elektryczny. Obydwa mogą pracować razem lub niezależnie od siebie, mając na celu zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Jest to nieocenione zwłaszcza podczas jazdy w mieście w warunkach dużego zagęszczenia ruchu. Wyróżniamy kilka rodzajów pojazdów hybrydowych, do najpopularniejszych zaliczamy tzw. pełną hybrydę oraz hybrydę typu plug-in. Różnią się między sobą sposobem zasilania akumulatora oraz stopniem hybrydyzacji. Pełne hybrydy nie posiadają gniazda służącego do ładowania akumulatora z zewnętrznego źródła, ponieważ dzieje się to samoczynnie podczas jazdy. Inteligentny system regeneracji odzyskuje energię wytwarzaną podczas hamowania, zwalniania na zakrętach czy też zjeżdżania ze wzniesień. Hybryda typu plug-in w dużej mierze działa podobnie, z tym że ma bardziej pojemny akumulator, który dodatkowo można ładować z domowego gniazdka elektrycznego. Dzięki temu korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego można przejechać aż do 49 kilometrów.

Dlaczego warto kupić auto hybrydowe?

Elektromobilność

Jeśli zależy Ci na elektromobilność i oszczędności paliwa i dłuższym zasięgu, na pewno docenisz wszystkie zalety podróżowania pełną hybrydą lub hybrydą typu plug-in. Zaawansowana technologia hybrydowa sprzyja oszczędności i ochronie środowiska. Auta hybrydowe emitują bowiem znacznie mniej zanieczyszczeń niż inne typy pojazdów. Silnik elektryczny współpracuje z benzynowym, co przekłada się na niższe zużycie paliwa niż w przypadku tradycyjnych samochodów. Poziom wydajności i oszczędności zależy od wybranego rodzaju hybrydy, z pewnością jednak w obu wypadkach ograniczy wydatki na paliwo. (Dokładny poziom oszczędności można oszacować w zależności od typu napędu.) Są jeszcze inne korzyści finansowe płynące z posiadania samochodu hybrydowego.

W wielu krajach istnieją ulgi podatkowe lub specjalne przywileje dla posiadaczy ekologicznych aut. Mają one zachęcić ludzi do zakupu samochodów charakteryzujących się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń. Auta hybrydowe prowadzi się równie łatwo jak tradycyjne. Jest jednak jedna zasadnicza różnica. Gdy korzysta się z napędu elektrycznego, praktyczne nie słychać pracy silnika.

Prawie niewyczuwalny jest także moment przełączania się napędów. W zależności od własnych preferencji możesz zdecydować się na pełną hybrydę, której nigdy nie będzie trzeba podłączać do prądu (silnik wykorzystuje bowiem energię z hamowania regeneracyjnego) lub wariant plug-in, który umożliwia ładowanie akumulatora przy użyciu gniazdka elektrycznego. Ten drugi pozwala pokonać dłuższy dystans na napędzie elektrycznym. Co najważniejsze, oszczędne i ekologiczne hybrydy oferują ten sam co tradycyjne auta poziom komfortu podczas jazdy, wygodną przestrzeń oraz najnowsze technologie w zakresie bezpieczeństwa.

Jakie są metody ładowania samochodów elektrycznych?

Masz do wyboru dwie możliwości: możesz ładować swój samochód elektryczny w domu albo korzystać z publicznych stacji ładowania. W zależności od tego, na co się zdecydujesz, akumulator będzie się ładować w nieco inny sposób i w innym tempie.

Ładowanie przy użyciu domowego gniazdka

Możesz skorzystać z dołączonego do auta przewodu ładowania ze skrzynką sterującą (ICCB). Wystarczy z jednej strony podłączyć wtyczkę do gniazda ładowania w samochodzie, a z drugiej do domowego gniazdka 230 V. Nie wymaga to instalowania żadnych dodatkowych urządzeń. W ten sposób w ok. 5 godzin zapewnisz sobie możliwość pokonania ok. 65 km. Chcąc przejechać 200 km, trzeba liczyć się czasem ładowania ok. 14 godzin. Ten sposób ładowania zalecamy jedynie w wyjątkowych sytuacjach , gdy zasięg jest już za mały, by dotrzeć do najbliższej publicznej stacji ładowania lub gdy nie możesz skorzystać z ładowarki ściennej.

Ładowanie przy użyciu stacji ładowania Kia Charge

Najwygodniejszym sposobem ładowania samochodu elektrycznego jest skorzystanie z szybszej, domowej ładowarki ściennej na prąd zmienny. Wystarczy zainstalować na ścianie specjalne urządzenie, by móc ładować swój pojazd aż 3-4 razy szybciej niż przy użyciu zwykłego gniazdka.

Stacje szybkiego ładowania

Ogólnodostępne stacje również niekiedy korzystają z ładowarek na prąd zmienny, choć większość z nich oferuje możliwość szybkiego ładowania prądem stałym. Moc 50kW lub więcej pozwala naładować baterię od 20 do 80% w zaledwie 40 minut.

Jak kształtują się koszty utrzymania samochodu elektrycznego?

Elektromobilność = taniej! Samochody elektryczne są o wiele tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne. Wynika to z faktu, że mechanizm ich działania jest pod wieloma względami znacznie prostszy. Silnik w samochodzie elektrycznym zawiera zaledwie kilkanaście poruszających się części, tymczasem spalinowe jednostki napędowe są zbudowane z setek takich elementów. Im mniej części, tym mniejsza szansa, że coś się popsuje. Niższe koszty utrzymania to w tym przypadku mniej wydatków na obsługę serwisową i co za tym idzie – mniej kłopotów. Samochód elektryczny wykorzystuje niewiele płynów, więc nie trzeba ich często wymieniać ani uzupełniać. Dzięki mechanizmowi hamowania regeneracyjnego hamulce zużywają się znacznie wolniej. Akumulatory w pojazdach elektrycznych nie są wieczne, podlegają zużyciu tak samo jak silniki spalinowe w tradycyjnych samochodach. Wielu producentów zapewnia jednak gwarancję, która obejmuje także akumulator oraz inne ważne części przez okres wielu lat. Właściciele samochodów elektrycznych Kia korzystają z aż 7-letniej gwarancji(1), dzięki czemu przez ten czas prawie niczym nie muszą się martwić. Warunkiem jej zachowania jest coroczny przegląd w autoryzowanym serwisie w celu sprawdzenia stanu instalacji i ogólnej kondycji auta. Wszystko po to, by służyło jak najdłużej.

Jak wygląda dostępność i sieć stacji ładowania?

Liczba dostępnych stacji ładowania różni się na poszczególnych rynkach. Jedno jest jednak pewne: w Europie w szybkim tempie nieustannie rośnie. Stale przybywa szybkich ładowarek w centrach handlowych, na publicznych parkingach, w miejscach pracy czy też przy autostradach. Ze względu na rosnący popyt i zainteresowanie elektromobilnością, ten trend z całą pewnością się utrzyma. Co ważne, wszystkie pojazdy elektryczne Kia oferują niezwykle przydatne podczas podróży usługi Kia Live z rozwiązaniami TomTom®(2). Ułatwiają one m.in. znalezienie miejsca parkingowego jeszcze przed dotarciem do celu oraz pokazują dostępne w najbliższej okolicy stacje ładowania.

Formularz zapisu na jazdę próbną

Prosimy wypełnić formularz kontaktowy podając swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.



    Oświadczam, że zapoznałem/łam się z treścią Polityki Prywatności oraz jestem świadomy/a, że przetwarzanie moich danych osobowych przez GAM Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Żmigrodzkiej 249E, Wrocław 51-129, KRS: 0000135313 jest niezbędne dla realizacji umówionej jazdy próbnej.

    Formularz zapisu na jazdę próbną

    Prosimy wypełnić formularz kontaktowy podając swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.



      Oświadczam, że zapoznałem/łam się z treścią Polityki Prywatności oraz jestem świadomy/a, że przetwarzanie moich danych osobowych przez GAM Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Żmigrodzkiej 249E, Wrocław 51-129, KRS: 0000135313 jest niezbędne dla realizacji umówionej jazdy próbnej.

      Nie znalazłeś auta? Napisz do nas!

      Prosimy wypełnić formularz kontaktowy podając swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

        Oświadczam, że zapoznałem/łam się z treścią Polityki Prywatności oraz jestem świadomy/a, że przetwarzanie moich danych osobowych przez GAM Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Żmigrodzkiej 249E, Wrocław 51-129, KRS: 0000135313 jest niezbędne dla realizacji kontaktu telefonicznego.