Kia EV9 - elektryczny SUV z zasięgiem do 541 km Skip to content

KIA EV9

Światowa premiera elektrycznego SUVa

Kia EV9
zmieni sposób, w jaki się poruszamy.

Nowa wizja elektrycznego SUV-a

Przełomowy elektryczny SUV, który zapewnia użytkownikom nowy poziom komfortu za sprawą ogromnej przestrzeni i wygody dla wszystkich pasażerów. EV9 prezentuje nową wizję elektrycznego SUV-a i zapewnia wyjątkową równowagę między elementami naturalnymi i nowoczesnymi.

Nowoczesna platforma E-GMP

Technologia akumulatorów czwartej generacji

Platforma E-GMP

Akumulatory czwartej generacji

Kia w pełni wykorzystała długi rozstaw osi EV9 i całkowicie płaską architekturę pojazdu elektrycznego, którą zapewnia jej przełomowa w branży platforma E-GMP.

Rezulatatem jest kabina z dużą ilością miejsca, w której wszyscy pasażerowie mogą się zrelaksować w komfortowych warunkach we wszystkich trzech rzędach siedzeń.

Zapewnia również sportowe osiągi, uzupełnione wzorcowym zasięgiem. Akumulator, który może zmagazynować 76,1 kWh energii jest oferowany wyłącznie do standardowego modelu z napędem na tylne koła (RWD).

Większy akumulator, który może zmagazynować 99,8 kWh energii jest montowany zarówno w odmianie RWD Long Range, jak i w wersji z napędem na cztery koła (AWD).

Innowacyjne ładowanie dwukierunkowe – rozwiązanie energetyczne przyszłości

Akumulator Kia EV9 jest wyposażony w funkcję ładowania dwukierunkowego, co umożliwia korzystanie z zaawansowanych technologii przyszłości, takich jak Vehicle-to-Load (V2L), Vehicle-to-Building/Vehicle-to-Home (V2B/V2H) oraz Vehicle-to-Grid (V2G).

Ładowanie V2L, po raz pierwszy wprowadzone w Kia EV6 i jako standard dostępne w EV9, umożliwia zasilanie urządzeń 220 V za pomocą akumulatora EV9 poprzez podłączenie kabla do portu ładowania EV.

V2B i V2H oznaczają zdolność do zasilania budynku lub domu. Ładowanie V2G oznacza, że samochód może przesyłać energię do sieci, przechowując w akumulatorze tanią energię elektryczną z ładowania poza godzinami szczytu i przesyłając ją do sieci w okresach szczytowego zapotrzebowania. Funkcje V2B, V2H i V2G będą stopniowo wdrażane w Europie.

System Highway Driving Pilot

Autonomiczna jazda

System HDP znaczący krok w kierunku pełnej autonomii (Level 3)

EV9 robi znaczący krok w kierunku jazdy autonomicznej. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest system Highway Driving Pilot (HDP), który zapewnia EV9 warunkową jazdę autonomiczną na poziomie trzecim.

Piętnaście czujników, w tym dwa lidary, umożliwiają skanowanie i wykrywanie obiektów w polu widzenia 360 stopni.

Dzięki temu EV9 nie tylko wykrywa przebieg drogi i potrafi za nią podążać, ale rejestruje również innych użytkowników drogi i potrafi zapobiec potencjalnym kolizjom z nimi w ciągu milisekund.(1)

Aktualizuj swój samochód w dowolnym miejscu i czasie

Nowatorskie podejście do tego, jaki powinien być rodzinny SUV, rozciąga się również na sposób, w jaki klienci mogą wybrać wyposażenie EV9.

Kia Connect Store – poza standardowymi funkcjami EV9 – oferuje szeroką gamę opcji, dzięki którym klienci mogą stale aktualizować samochód, jego cyfrowe funkcje i zakres usług, bez konieczności wizyty u dealera. Dostępną w EV9 technologię „Digital Pattern Lighting Grille” można udoskonalić, dodając funkcję „Lighting Pattern”.(2)

Nowe standardy w zrównoważonej mobilności.

Kia EV9 jest pierwszym modelem w trzyetapowej strategii marki, dotyczącej zrównoważonego rozwoju. Zapoczątkowane w jej wypadku stopniowe wycofywanie skóry oraz obowiązkowe zastosowanie we wszystkich nowych modelach marki Kia dziesięciu ekologicznych elementów i ciągłe zwiększanie udziału biomateriałów, takich jak kukurydza, trzcina cukrowa i oleje naturalne są jedynie początkiem drogi w kierunku zrównoważonej mobilności. Wycofanie użycia skóry i zastosowanie 10 obowiązkowych elementów zrównoważonych (Recykling i Biomateriały). 

Wiodąca w klasie ochrona pasażerów i zabezpieczenie akumulatora

Dzięki ramie podwozia, która charakteryzuje się wyjątkowo wysoką sztywnością skrętną oraz – zastosowanym po raz pierwszy na świecie – nowatorskim połączeniem słupka B z ramą (rozwiązanie zgłoszone do opatentowania), EV9 zapewnia wiodący w swojej klasie poziom ochrony zarówno pasażerów, jak i akumulatora.

Paleta kolorów nadwozia EV9 czerpie inspirację z czterech podstawowych elementów natury – światła, powietrza, ziemi i wody.

Noty prawne

Materiały statyczne i dynamiczne zostały wykorzystane wyłącznie w celach ilustracyjnych. Samochód w wersji produkcyjnej może się różnić od przedstawionego na stronie.

Wyposażenie samochodu i dostępność funkcji mogą różnić się w zależności od kraju i regionu oraz mogą ulec zmianie w momencie wprowadzenia Kia EV9 na rynek.

1) System Highway Driving Pilot (HDP) – zapewniając aktywne wsparcie kierowcy w czasie rzeczywistym i w szerokim zakresie warunków – w niektórych regionach świata spełnia kryteria wymagane do zapewnienia jazdy autonomicznej na poziomie trzecim. Na tym poziomie samochód jest już zdolny do warunkowej automatyzacji jazdy tam, gdzie pozwalają na to warunki, umożliwiając kierowcy chwilową przerwę w prowadzeniu auta. Dostępność systemu i jego funkcji jest zależna od lokalnych regulacji prawnych. Więcej informacji dot. funkcjonalności systemu zostanie przekazane w momencie wprowadzania modelu na dany rynek.

2) W zależności od aktualizacji OTA w Twoim pojeździe. Pojazd może nie być wyposażony we wszystkie funkcje lub może nie działać dokładnie tak, jak to opisano. Wyposażenie samochodu i dostępność funkcji mogą różnić się w zależności od kraju i regionu oraz mogą ulec zmianie w momencie wprowadzenia Kia EV9 na rynek. Materiały statyczne i dynamiczne zostały wykorzystane wyłącznie w celach ilustracyjnych.

Formularz zapisu na jazdę próbną

Prosimy wypełnić formularz kontaktowy podając swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.  Oświadczam, że zapoznałem/łam się z treścią Polityki Prywatności oraz jestem świadomy/a, że przetwarzanie moich danych osobowych przez GAM Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Żmigrodzkiej 249E, Wrocław 51-129, KRS: 0000135313 jest niezbędne dla realizacji umówionej jazdy próbnej.

  Formularz zapisu na jazdę próbną

  Prosimy wypełnić formularz kontaktowy podając swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.   Oświadczam, że zapoznałem/łam się z treścią Polityki Prywatności oraz jestem świadomy/a, że przetwarzanie moich danych osobowych przez GAM Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Żmigrodzkiej 249E, Wrocław 51-129, KRS: 0000135313 jest niezbędne dla realizacji umówionej jazdy próbnej.

   Nie znalazłeś auta? Napisz do nas!

   Prosimy wypełnić formularz kontaktowy podając swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

    Oświadczam, że zapoznałem/łam się z treścią Polityki Prywatności oraz jestem świadomy/a, że przetwarzanie moich danych osobowych przez GAM Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Żmigrodzkiej 249E, Wrocław 51-129, KRS: 0000135313 jest niezbędne dla realizacji kontaktu telefonicznego.